×

2020 August 7 d

Audinių tendencijos: kas atgimsta, o kas nauja?

2018-ųjų metų interjere skandinaviškas minimalizmas žingsnis po žingsnio užleidžia pozicijas spalvoms, metalo paviršiams, gamtos motyvams ir net prabangai. Ne tokiai, kurioje pagrindinis akcentas – odinė sofa ir dideli, mediniai svetainės baldai, o subtiliai septintojo-aštuntojo dešimtmečio prabangai, kur didelis dėmesys skiriamas detalėms ir raštams.

Stabtelint ties tema apie baldus, šį sezoną jų keisti nerekomenduojama, verčiau juos pervilkti. Juk nebūtina kaskart leisti daugybės pinigų tam, kad būtų sukurta jauki ar įkvepianti aplinka.

„Gobeleno namai“ išskyrė keturis svarbiausius punktus, nurodančius, kas šiais metais madinga ir aktualu.

1.Šiuo metu visame pasaulyje aktyvi ekologijos ir tausojimo tema, taip pat atiduodama duoklė gamtai ir jos motyvams. Ši tendencija atsiliepia ir audiniuose. Perkantys audinius svarsto ne tik apie išvaizdą, bet ir apie sudėtį, iš ko ir kaip jų pirkinys pagamintas. Šiais metais populiarūs lengvos tekstilės audiniai. Nenorintiems pirkti – puiki proga pasireikšti. Gal pats laikas ir patiems namų šeimininkams nubraukti dulkes nuo siuvimo mašinos bei paieškoti, kuriame stalčiuje guli seniai pirktos medžiagos?


2.Tęsiant natūralumo ir ekologijos temą, miško ir žalių augalų motyvai – viena iš 2018-ųjų interjero mados dalių. Dievinate baltą? O gal pats laikas suteikti jai istoriją, temą ar idėją? Baltą spalvą lengvai galima derinti su juoda, žalia ar net rožine. Šie metai – laikas, kai balta spalva į kompaniją priima daugiau elementų, kurių populiariausi – gamtos, miško vaizdiniai.


3.Tačiau… Spalvų įvairovei ir kontrastui taisyklių nėra. Šio sezono „uoga ant torto“ – pastelinių ir prabangių atspalvių derinimas. Aukso, vario, žalvario ar kitų metalų atspalviai naudojami šalia švelnių ir modernių paviršių. Vario ir bronzos spalvos moderniam interjerui suteiks subtilios prabangos ir šilumos. Nepamirškite ir žemės spalvų, kas suteikia jaukumo bei savumo jausmą. Žinoma, kontrastai neturėtų būti pernelyg šokiruojantys – prabangiu audiniu galima pervilkti, pavyzdžiui, vieną fotelį, kušetę ar kėdes. „Pantone“ 2018-ųjų metų spalva yra paskelbę sodrią violetinę, tačiau su ja reikėtų būti atsargiems. Jei norima baldus pervilkti šio atspalvio gobelenais, verta rinktis tik detales arba derinimą su kitais atspalviais.


4.Prabangos ir tik jos gerbėjams – taip pat geros žinios! Šiais metais itin madingi oda ar aksomu aptraukti baldai, tad siekdami klasikinio, šiek tiek karališko namų stiliaus, rinkitės būtent šias medžiagas baldų pervilkimui. Norintiems rašto – verta atkreipti dėmesį į geometrines figūras, kas padės sukurti dar rafinuotesnį įspūdį.


Ką gi, panašu, kad šiuo metu etapas, kai prabanga ir minimalizmas susitinka viename kambaryje, netgi prie vieno stalo. Sėkmės paieškose ir atradimuose!