×

2020 August 7 d

Kaip suderinti audinius interjere?

Sakoma, norint suderinti drabužius, spalvas, stilių, aksesuarus ar audinius nėra būtinybės derinti. Teisybė, kad nėra tikslo absoliučiai visko derinti, galima netgi drąsiai teigti, kad derinti galima viską, tačiau laikantis kelių principų, nebus sukurtas chaosas namuose. Juk visi nori gyventi jaukioje, darnioje ir harmoningoje aplinkoje. Norint sukurti būtent tokį vaizdą ir aplinką, svarbu visko neperkrauti, geriau surasti vieną ar kelis elementus, kurie atspindėtų jūsų kuriamą namų tematiką ar idėją.

Tad šįkart – apie audinius ir jų derinimą interjere. Kaip derinti baldų audinius, spalvas ir tekstūrą prie bendros namų stilistikos?

LAISVĖ SPALVOMS?

Įsivaizduokite situaciją: namų sienos nudažytos, gėlės pasodintos į vazonus, lova surinkta, svetainėje staliukas jau laukia kavos puodelių, netgi kilimas jau radęs sau vietą. Langus dengia užuolaidos. Tačiau sunkiausiai išsirenkate sofą ir fotelį, nes manote, kad namuose jau užtektinai atspalvių, tad kaip tinkamai parinkti audinius šiems baldams?

Jei nenorite papildomų ryškių spalvų namuose, rinkitės švelnius atspalvius, kurie, beje, labiausiai tinka mažoms erdvėms, nes vizualiai didina patalpą. Interjere visada populiarus kreminių atspalvių derinys, kuris yra įvardijamas kaip pats švelniausias, romantiškiausias. Visgi, rekomenduojama derinti į rudumą ar dramblio kaulo linkusį atspalvį, kadangi itin šilta geltona gali greitai nusibosti ar netgi varginti. Beje, rinkdamiesi šviesų audinį, atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis prižiūrimas ir valomas, kadangi niekam ne paslaptis – šviesi spalva, nors ir graži, bet mažiausiai praktiška.

Šiuo metu itin išpopuliarėjusi pilka spalva skatina ne vieną naujakūrį dažyti sieną ar net kelias šiuo atspalviu. Jei ir jūs šiame būryje – nebijokite pilkos derinti su žalia, t. y. rinktis sofos ir fotelio audinius būtent pastarojo atspalvio. Žemės spalvos suteiks šilumos ir ramybės jūsų namams. 

TRIJŲ MOTYVŲ IŠSKYRIMAS

Didelį dėmesį skirkite ir baldų audinio raštui bei faktūrai. Audinyje reikėtų ieškoti stilistikos ar detalių, kurios būtų panašios bent į vieną namų interjero elementą. O dar geriau išsirinkti tris skirtingus motyvus, kurie būtų labiausiai derinami tarpusavyje, o bendroje interjero visumoje turėtų neišklysti iš tematikos kelio. Dažniausiai šiais motyvais tampa augalai, įvairios gėlės, geometriniai raštai ar kitos figūros. Jeigu audinio spalviškumas dera tarpusavyje su kitomis interjero detalėmis, motyvo nebūtina derinti prie bendro stiliaus. Tik svarbu pasirinkti vieną dominuojantį motyvą audinyje, kad nebūtų pernelyg didelio margumyno. Kiti du motyvai (jei išsirinkote tris) lai lieka kaip dominuojančio pritariantys atlikėjai.

Jei esate konservatyvaus ar klasikinio stiliaus mėgėjai, rinkitės audinį su minimalistiniais ornamentais ar trijų motyvų deriniu. Jei trokštate dinamikos interjere – nebijokite intensyviau dekoruoto baldų audinio, pavyzdžiui, taškuoto, dideliais rombais ar net kelių spalvų. Puikiai suderintos audinio spalvos jūsų interjerui suteiks gyvybės įspūdį, o jums patiems – energijos.

O dabar – pirmyn rinktis baldų ir jų audinių savo namams!